Ana sayfa Annelik Bayan Bilen El Sanatları Foto Galeriler Haberler
Kadınlar klübü Klipler Örgüler Ressamlar Seramik Yazılar Yemekler
Ana sayfa  Annelik  Elsanatları  Haberler  Magazin Dünya  Magazin Türkiye

Moda  Ressamlar  Seramik Tiyatro Sinema  Yazılar  Yemekler

 

 

Müge Anlı Boşanmak istediği için tehdit edildi

Sponsor bağlantılar

Müge Anlı, Şenay Düdek

Sponsor bağlantılar

Müge Anlı: "Can Güvenliğim Yok"

Gazeteci eşi Burhan Akdağ ile boşanma kararı alan ünlü sunucu ve magazin müdürü Müge Anlı savcılığın Ailenin korunmasına ilişkin kanunu devreye sokmamasından şikayetçi

***************************

 
26 Nisan 2007- Usta gazeteci Şenay Düdek'le beraber sunduğu Dobra Dobra isimli magazin programının yapımcısı Müge Anlı, programda özel hayatıyla ilgili şok bir açıklama yaptı.
 
Programın açılışında; yaklaşık 4 aydır kocası tarafından tehdit edildiğini ve günlerdir karakol karakol dolaştığını ifade eden Anlı, can güvenliğinin olmadığını belirterek başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve iç işleri bakanı Aksu'ya seslendi.

Muge Anli Senay DudekMüge Anlı: "Aileyi Koruma Kanunu Uygulansın"

Boşanmaya çalışan çiftler arasında çıkabilecek adli problemleri gidermeye yönelik olarak çıkarılan, 4320 sayılı Aileyi Koruma Kanunu'nun çiftlerin güvenliğini sağlamaya yönelik, ilgili hükümlerinin uygulamaya sokulamamasından şikayet eden gazeteci özetle şöyle konuştu.

"Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri bakanı sayın Abdülkadir Aksu'ya sesleniyorum. Bu ülkede 4320 sayılı Aileyi Koruma Kanunu var. O kanun o kadar güzel bir kanun ki, sona okudum, çünkü beni yakından ilgilendiriyor. Kanun diyor ki, ' eğer eşler boşanıyorsa ve birisi (adam gibi) boşanamıyorsa, karısına yaklaşamaz, çocuğuna yaklaşamaz, evine zarar veremez, malına zarar veremez ve silahı varsa alınır. "

Kanunun yazımı konusunda hiçbir problem olmadığını belirten Müge Anlı esas sorunun kanunun uygulanma aşamasında ortaya çıktığını ve savcılıkların kanunun uygulamaya sokamadığını dile getirdi.

Müge Anlı: "Her Gece Karakol Karakol Dolaşıyorum"

AB Uyum yasaları çerçevesinde polislerin yetki ve salahiyetlerinin kısıtlanması ve görev alanlarının belli sınırlar dahilinde tutulması (kanıt toplamak ve savcılığa karar verebilmesini sağlayacak bilgileri elde etmek) nedeniyle polisin de elinin kolunun bağlı kaldığını ifade eden Müge Anlı bu konuyla ilgili olarak söyle konuştu...

 


 

" Hakime durumu ilettim, Allah razı olsun, bana bu kanunu hatırlattı, polise gittim Allah onlardan da razı olsun, kucak açtılar, yardımcı oldular. Aslında (AB Uyum Yasaları çerçevesinde uygulamaya sokulan) yeni kanundan dolayı elleri kolları bağlı ama herkes sonuçta aile babası, herkesin sonuçta, ailesi, karısı, anne babası var. Hepsi kucak açıyorlar ama gidiyorsun yok tutuklatamıyorsun. (Bir insanın tutuklanması için) daha ne yapması lazım... "

Müge Anlı, Magazin, Dobra Dobra ProgramıMMüge Anlı, Posta Gazetesiüge Anlı: "Savcılık Hiçbir Şey Yapmıyor"

Kanunların uygulanması için meşhur bir sahsiyetin mi öldürülmesi gerekiyor diyen Müge Anlı konuşmasını şu sözlerle sürdürdü...

 "Ben buradan sesleniyorum. Benim can güvenliğim yok. Ben eğer bugün öldürülürsem ya da yarın öldürülürsem, bu bant yayınlanır. Belki de bu kanunun yürürlüğe girmesi için (ünlü) birilerinin öldürülmesi gerekiyordur. Eh o zaman tamam, ben öldürüleyim. Benim  can güvenliğim yok ve bununla ilgili savcılık hiçbir şey yapmıyor. Daha ne olması gerekiyor...


Hergün gazetelerde haber okuyoruz. 'Karısının üzerine benzin döküp yaktı..., Cinnet geçirdi herkesi yaktı' Bunu mu okumamız gerekiyor. Savcılığın devreye girmesi için illaki birilerinin öldürülmesi mi gerekiyor. Suçlu o zaman mı cezaevine atılacak. Bu kanunlar uygulanmayacaksa niye çıktı. "

 

Müge Anlı Şiddet Gören Kadınların Sesi Olacak

Müge Anlının ResimleriMüge Anlı: "Kadına karşı işlenen suçlarla mücadele etmek için avukat olacağım"

Ben, şiddet gören kadınlara yardım edebilmek için avukat olacağım. Türkiye'nin en büyük sorunlarından birinin kadınlara karşı işlenen fiiller (kadına ve çocuğa yönelik şiddet, töre cinayetleri gibi ağır suçlar) olduğunu dile getiren Müge Anlı:

"En büyük idealim 40 yaşına geldiğimde hukuk okuyup avukat olmaktı. Amacım Fikri hakların korunmasını sağlamaktı. Oysa bugün görüyorum ki Türkiye'nin en büyük problemlerinden biri Kadına karşı işlenen insanlık dışı suçlar ve uygulamalardır" dedi.

Günün birinde avukat olabilirse töre, namus suçları ve kadınlara yönelik şiddetle mücadele edebilmek amacıyla avukat olacağını söyleyen Müge Anlı özetle şöyle konuştu...

"Çünkü ben Müge Anlı olarak; eğitimli, kültürlü, avukatı olan, şuyu buyu olan bir kadın olarak, 4 aydır hiçbir şey yapamıyorum. Ben yapamıyorsam Allah rahmet eylesin Duygu Asena'nın dediği gibi gerçekten 'Türkiye'de kadının adı yok' demektir." dedi.

Savcılığı göreve çağıran Müge Anlı, desteklerinden ötürü Aykut Işıklar ve Şenay Düdek'e teşekkür etti

Haber: Tevfik Elçioğlu, grafiksaati.org,

Tevfik Mail, 14, Şubat 2007, İstanbul

Müge Anlı

Şenay Düdek Müge Anli

Şenay Düdek'le birlikte hazırlayıp sunduğu 'Dobra Dobra' programıyla, milyonların gönlüne taht kuran usta gazeteci yazar Müge Anlı'dan şok eden bir itiraf geldi.

mail

Gizlilik Politikası