Ana sayfa  Annelik  Elsanatları  Haberler  Magazin Dünya  Magazin Türkiye     

Moda  Ressamlar  Seramik  Tiyatro Sinema  Yazılar  Yemekler 

 

17 Ağustos 2007Haber resimleri

17 Ağustos 1999 Adapazarı Depremi- Foto Analiz

Çadırkentlerde yaşamOrta Hasarlı Evler Kullanılmaya devam ediyor

17 Ağustos 1999'da Türkiye deprem ile uyandı. 10 binlerce insan yaşamını yitirdi. Yıllar geçti ama depremzedelerin çığlıkları hala sürüyor. Bugün bile orta hasarlı binalarda insanlar oturuyor, orta hasarlı evler kiralanıyor.

AKUT bir çok insanı yaşama döndürdüYaşamın durduğu an
Adı: 17 Ağustos
Soyadı İhmal
Cinsiyet: İnsan
Uyruğu; TC
İl: Adapazarı
Yıl 1999.

Bu resim yayından kaldırıldı

O Şimdi Ne Yapıyor...

Yaşama yeniden sarıldı.Sefaköy'deki evlerinin enkazında çekilen fotoğrafıyla Marmara depreminin simgesi oldu.

Bu resim yayından kaldırıldı

Kendisini kurtarmaya gelenlerden ilk isteği nişanlısını aramaları oldu. Geçen yıllar içinde nişanlısından ayrıldı, yardımsız yürümeye başladı.

Ömür Röportajı

AKUT Arama KurtarmaAdapazarı depremin izleri silemedi...

AKUT; deprem döneminde yaptıklarıyla halkın umudu oldu.

Onlar, bugün de insanlara hizmet için çalışıyor

Sakarya Depreminin fotoğraflarıAdapazarı'nda Marmara Depremi'nin ardından orta hasarlı raporu verilen bazı konutlarda Belediye'nin uyarısına rağmen birçok aile barınıyor

Adapazarı depreminden resimler45 000 Ölü

Merkez üssü Gölcük olarak belirlenen 7.4 şiddetindeki depremde 45 bin yurttaşımızı çürük binalara kurban verdik

orta ve ağır hasarlı binalar220 Km. Kırık

Başta Sakarya, Bolu, Yalova, Gölcük, Düzce ve İstanbul olmak üzere pek çok il ve ilçemizi etkileyen depremde 220 kilometrelik fay kırıldı...

İzmitMeydana gelen deprem; doğuda Karlıova batıda ise Marmara denizinden geçen ve Saroz körfezine kadar uzanan Kuzey Anadolu Fay (Hattı) Zonunu; Bolu’dan Çınarcık’a kadar yaklaşık 220 km uzunluğunda bir alanı kapsayacak şekilde kırdı.

Halk Tsunami tehlikesine karşı uyarıldıAdapazarı'nda her 3 konuttan 2'sinin deprem sigortası yok

Adapazarı'nda 17 Ağustos Depremi'nden sonra yasa ile de zorunlu hale getiren zorunlu deprem sigortası 38 bin 72 konut sahibi tarafından yapıldı. Şehirde hâlâ yaklaşık 91 bin konutun zorunlu deprem sigortası bulunmadığı saptandı

1999 depreminin görüntüleriİki Ayrı Adapazarı

Marmara’yı sarsan 17 Ağustos 1999 Depremi’nde merkezdeki binaların yüzde 85'inin hasar gördüğü Adapazarı'nda, kalıcı konutların 15 kilometre kuzeydeki zemini sağlam bölgelere yapılmasıyla Sakarya'da iki Adapazarı oluştu.

Deprem konutları yapıldı

Deliller Yok edildi

Hırsız müteahhitler, depremde masum insanların canına malolan binalardaki suç delillerini yok etti. Özellikle Avcılar'da enkaz, altında çok sayıda insan kalmadığı için, binaların neden yıkıldığına dair hiçbir inceleme yapılmadan, enkaz ve kalıntılar deniz ve göl kenarlarına döküldü.

Tisunami

Depremin İzleri, Bugün...

Sakarya büyük depremi 8 yıl önce yaşadı ancak depremin izlerinden kurtulamadı. Kentte hala 10 bin'e yakın orta hasarlı konut var.

Ahmet Mete Işıkara Deprem DedeAhmet Mete Işıkara

O günlerdeBoğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Merkezi Müdürü olan Işıkarasonraki dönemde deprem dede adıyla ünlendi ve çizgi filmler vasıtasıyla  halkı, bilinçlendirmeye çalıştı.

Enkaz Kaldırma ÇalışmalarıGolcuk, Adapazari, Bolu, istanbul, avcilar, duzce depremleri
Bu sayfada en çok aranan kelimeler: Deprem, Adapazarı, AKUT, Düzce, Depremi, Adapazari, 99 Depremi, Türkiye, Fotoğrafları, Resimleri, Foto Galeri, fotolari, resmi, 17, Ağustos, Depreminin, son, yeni, Agustos, Fotograflari, 1999, 17 Ağustos Adapazarı Depremi Foto Analiz - Haberleri, Fotoğrafları, Resimleri, Foto Galerisi, fotograflari, resmi, yıkılan, binalar, fotolari, görüntüleri, resmi, goruntuleri, video, film, videosu, fotolar, galeri, fay, depremin, yer, sarsıntısı, deprem, marmara, istanbul, bolu, izmit, adapazarı, sakarya, goruntuleri, depreminin, ne zaman, nerede, olacak, yapmalı, nasıl, korunulur, neden, olur, önlem, kim, önlemler, yeri, merkez, önlemleri, merkezi, kaç, siddet, bekleniyor, şiddeti, istanbulda, şiddetinde, olacak, şiddet

mail