Ana sayfa  Annelik  Elsanatları  Haberler  Magazin Dünya  Magazin Türkiye  Moda  Ressamlar  Seramik

Tiyatro Sinema  Yazılar  Yemekler  Send Twitter  Twitter'da biz  Facebook'da biz  Pinterest'de biz

 

 

Armani ve moda stili

GrafikSaati BayanBilen, 13 Temmuz 2014, Bayan Bilen GrafikSaati Tüm Moda Yazıları

Armani ilk kadın koleksiyonunu 1975 yılında tanıttı ve o modellerde, eşitlik mücadelesi veren kadınların mücadelesini öne çıkarttı.

Armani giyim tarzı 2015 yaz kreasyonuDünya modasının en tanınmış markalarından Armani'nin kurucusu ünlü İtalyan moda tasarımcısı Giorgio Armani 11 Temmuz 2014'de 80 yaşına bastı. Moda dünyasının dev markalarından Armani'nin moda geçmişi adeta moda tarihinin bir özeti gibi.
Grafik Saati haberleri
Giorgio Armani'nin ağırlıklı olarak vazgeçemediği tasarımlar şık takım elbiseler. Ünlü moda tasarımcısı Giorgio Armani modacı olarak hep mükemmeliyetçi bir tavır sergiledi. 1974 yılında ilk erkek koleksiyonunu görücüye çıkaran ünlü moda tasarımcısı o günden bu güne hep şık olduğu kadar rahat da olan elbiseler tasarladı. Giorgio Armani moda kariyeri boyunca sade çizgileri ve klasik renkleri tercih etti. Geçtiğimiz günlerde 2015 yaz koleksiyonunu tanıtan Armani bu kreasyonunda da köklerine sadık kalmış.
bayan bilen moda kadın güzellik bakım
Armani ilk kadın koleksiyonunu 1975 yılında tanıtmıştı. O tasarımlarda, o güne kadar takip edilen kadın modasından farklı bir tavır sergilenmiş ve erkek giyimiyle ortak yönler taşıyan modeller sergilenmişti. O modellerde, eşitlik ve özgürlük mücadelesi veren kadınların mücadelesi öne çıkarılmıştı. Armani o dönemde ürettiği kreasyonlarında erkek giyiminde yumuşak çizgileri tercih ederken kadın kreasyonunda maskülen bir dokunuş kullandı.
GrafikSaati haberleri haberler
Armani 1966 yılında müstakbel ortağı ve sevgilisi Sergio Galeotti ile tanıştı. Galeotti bir mimardı ve Milano'da bir ofis açmak için ünlü moda tasarımcısı Giorgio Armani'yi teşvik etmişti. 1975 yılında Giorgio Armani ve Sergio Galeotti beraberce Georgio Armani modaevini açtı. 1985 yılında Galeotti‘nin ölümünün ardından Sergio Galeotti'nin yüzde 50 hissesini de alan Armani o günden bu güne şirketin tek sahibi. Bugün Armani, İtalya'nın en tanınmış moda tasarımcılarından biri ve 7 milyar eurodan fazla bir servete sahip. Bu servetiyle Giorgio Armani İtalya'nın en zengin beş kişisi arasında yer alıyor. Armani'nin 2 binden fazla mağazası ve 13 fabrikası var. Armani'nin bu fabrikalarında 5 binden fazla insan çalışıyor.
deneme öykü edebiyat yazı makale
Armani tıp alanında ve fotoğrafçılık konusunda eğitim aldı. 1980 yılında Richard Gere'ın oynadığı ‘American Jigolo isimli film için tasarımlar yapan Armani; 2013 yapımı "The Wolf of Wall Street" (Para Avcısı) isimli filmde de Leonardo DiCaprio'nun giydiği takım elbiselerin tasarımını yaptı. 1980'li yıllarda ürün yelpazesine parfümleri de kattı.

Giorgio Armani'nin kreasyonlarına genellikle hakim olan ana renk gri. Armani tasarımcıların soyut konseptler yerine, insanların ihtiyaçlarına göre tasarım yapmalarını öneriyor.

GrafikSaati Moda yazıları

DMCA.com

 

Copyright: Her hakkı saklıdır  | grafiksaati.com[at]gmail.com  |  gizlilik politikası