Ana Sayfa  Annelik  El sanatları  Haber  Magazin Dünya Magazin TR  Ressamlar  Seramik  Tiyatro  Yazı Yemekler

Altın Ayı'yı kim kazanacak

Altın Ayı'yı kim kazanacak

70. Uluslararası Berlin Film Festivali'nin açılşı 20 Şubat'ta Kanadalı yönetmen Philippe Falardeau'nun "My Salinger Year" adlı filmiyle yapılacak. Almanya'nın başkenti Berlin kentinde yapılacak 70. Uluslararası Berlin Film Festivali'nde Berlinale 18 film "Altın Ayı" ödülü için yarışacak. Altın Ayı film festivalin yöneticileri Carlo Chatrian ve Mariette Rissenbeek, Berlin'de Basın ve Enformasyon Dairesi salonunda düzenlenen basın toplantısında, 20 Şubat-1 Mart tarihlerinde gerçekleştirilecek Altın
Ayı film festival programı hakkında bilgi verdi.

Buna göre, Altın Ayı film festivalde bu yıl 71 ülkeden yaklaşık 340 filmin gösterimi yapılacak. Yarışma bölümünde ise 18 ülkeden 18 film "Altın Ayı" film festivalinde ödül almak için yarışacak. Bu filmlerin 16'sı bir dünya prömiyeri olan Berlinale'de olacak. Altın Ayı film Festivalinde açılış 20 Şubat'ta Kanadalı yönetmen Philippe Falardeau'nun "My Salinger Year" adlı filminin gösterimiyle başlayacak. "Altın Ayı" ve "Gümüş Ayı" film ödüllerini kazanacak filmleri belirleyecek uluslararası jürinin başkanlığını, İngiliz oyuncu Jeremy Irons yürütecek. Jürinin üyeleri ise gelecek hafta açıklanacak. Çok sayıda ünlü ismin katılacağı açıklanan Altın Ayı film festivalinde ödüller 29 Şubat'ta verilecek.

Berinale'de yer alan ve "Altın Ayı" film festivalinde yarışacak filmler ve yönetmenleri şöyle

"Berlin Alexanderpltaz" Burhan Qurbani, "DAU. Natasha" Ilya Khrzhanovskiy/Jekaterina Oertel, "Domogchin yeoja" Hong Sangsoo, "Effacer l'historique" Benoit Delepine/ Gustave Kervern), "El profugo" Natalia Meta, "Favolacce" Damiano D'innozenco/ Fabio D'innozenco, "Fist Cow" Kelley Reichardt, "Irradies" Rithy Panh, "Le sel des larmes" Philippe Garrel, "Never Rarely Sometimes Always" Eliza Hittman, "Rizi" Tsai Ming-Liang, "The Roads Not Taken" Sally Potter, "Schwesterlein" Stephanie Chuat/ Vernonique Reymond, "Sheytan vojud nadarad" Mohammad Rasoulof, "Sibiria" Abel Ferrara, "Thodos os mortos" Caetano Gotardo/Marco Dutra, "Undine" Christian Petzold ve "Volevo nascondermi" Giorgio Diritt.

Erbil Başay, Berlin
Kaynak:
https://www.aa.com.tr/tr/kultur-sanat/altin-ayi-icin-18-film-yarisacak-/1718059
Resim Kaynak:
https://www.aa.com.tr/tr/kultur-sanat/altin-ayi-icin-18-film-yarisacak-/1718059

Yayın tarihi: 30 Ocak 2020

grafiksaati.com[at]gmail.com  |  gizlilik politikası