Ana Sayfa  Annelik  El sanatları  Haber  Magazin Dünya Magazin TR  Ressamlar  Seramik  Tiyatro  Yazı Yemekler

Bu hafta vizyona girecek filmler

Bu hafta vizyona girecek filmler

Bal Ülkesi bu hafta vizyona giren filklerden biri. Kuzey Makedonya'lı ve aynı zamanda yörük olan Hatice Muratova’nın ana karakteri olduğu Oscar adayı Bal Ülkesi isimli filmin yanı sıra bir devam filmi olan Aşk Tesadüfleri Sever 2 filmlerinin yanı sıra n iki elti arasındaki tatlı çekişmeyi anlatan Eltilerin Savaşı isimli sinema filmi de bu hafta izleyicilerin karşısına çıkacak. Yani Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 2'si yerli 4'ü yabancı toplam 6 film vizyona girecek.

Bal Ülkesi honeyland

Uluslararası En İyi Film ve En İyi Belgesel kategorisnde Kuzey Makedonya sinemasının Oscar adayı olan Bal Ülkesi honeyland filmi de izleyicilerin önüne çıkacak. Tamara Kotevska ve Ljubomir ve Stefanov'un yönetiği belgesel, arıcılıkla uğraşan bir ailenin hayatını anlatıyor.Dram türündeki filmde Hatidze Muratova, Nazife Muratova ve Hussein Sam da rol alıyor.

Aşk Tesadüfleri Sever 2

Başrollerini Nesrin Cavadzade, Yiğit Kirazcı, Elif Doğan ve Aytaç Şaşmaz'ın paylaştığı Aşk Tesadüfleri Sever 2 bir devam filmi ve 2010 yapımı aynı adlı filmin devamı niteliğinde. Ömer Faruk Sorak ve İpek Sorak'ın yönetmenliğini üstlendiği romantik ve dram türündeki filmde izleyiciyi 1960'lardan bugüne uzanan romantik bir yolculuğa çıkarıyor. Film, iki farklı dönemde geçen gerçek bir yaşam öyküsünden yola çıkılarak yapılmış.

Eltilerin Savaşı

Onur Bilgetay'ın yönetmen koltuğuna oturduğu "Eltilerin Savaşı", iki elti olan "Sultan" ve "Gizem" arasında yaşanan tatlı çekişmelere ve bitmek bilmeyen rekabete odaklanmış. Filmin senaryosunda Gupse Özay imzası bulunan filmde başrollerde Özay'ın yanı sıra Merve Dizdar, Ferit Aktuğ ve Uraz Kaygılaroğlu yer alıyor.

Güller Ülkesi Damascena

Stoyan Stoyanov'un yapımcılığını üstlendiği Güller Ülkesi: Damascena isimli filmde bir başarı öyküsünün kahramanı olan gül yağı üreticisi Teco'nun hayatı ele alınıyor. Başrollerinde Veselin Plachkov, Dimitar Banenkin ve Neda Spasova'nın yer aldığı filmin yönetmenliğini ise Todor Anastasov ve Alexander Smolyanov üstlenmiş. Filmin Senaryosunda Stoyan Stoyanov, Maria Laleva, Alexandar Smolyanov ve Hristian Nochev imzası bulunan filmde gül üretiminin 400 yıllık geçmişi anlatılıyor.

Sefiller

Cannes Film Festivali'nde "Jüri Ödülü"ne layık görülen Sefiller filminde , Paris banliyölerinde atandığı yeni göreve ve ekibe uyum sağlamaya çalışan polis memuru Stephane'ın, kendisini farklı gruplar ile polis arasında tırmanan bir gerilimin içerisinde bulmasını anlatıyor. Damien Bonnard, Alexis Manenti ve Djebril Didier Zonga gibi oyuncuların başrollerini paylaştığı polisiye dram türündeki filmin yönetmeni Ladj Ly.

Tavşan Jojo

Taika Waititi'nin yönetnenliğini üstlendiği Tavşan Jojo nfilminde Hitler'in gençlik kamplarında yer alan ve zihninde yarattığı Hitler'i en yakın arkadaşı olarak gören genç Jojo'nun, annesinin genç bir Yahudi kızı sakladığını fark etmesiyle gelişen olayları anlatıyor. ABD yapımı komedi dram ve savaş türündeki sinema filminde, Roman Griffin Davis, Thomasin McKenzie ve Scarlett Johansson başrol oyuncuları.

Fatih Türkyılmaz

Kaynaklar:
https://www.aa.com.tr/tr/kultur-sanat/oscar-adayi-bal-ulkesi-izleyicilerle-bulusacak/1718737
Resim Kaynak:
https://www.aa.com.tr/tr/kultur-sanat/oscar-adayi-bal-ulkesi-izleyicilerle-bulusacak/1718737

Yayın tarihi: 31 Ocak 2020

Bunlar da ilginizi çekebilir

Altın Ayı'yı kim kazanacak

Bu hafta vizyona girecek filmler

grafiksaati.com[at]gmail.com  |  gizlilik politikası