Ana sayfa  Annelik  Elsanatları  Haberler  Magazin Dünya  Magazin Türkiye     

Moda  Ressamlar  Seramik  Tiyatro Sinema  Yazılar  Yemekler 

 

Sponsor bağlantılar
 
Sponsor bağlantılar

Süslü yelek örgüsü ve örgü odamız

Herkeseee merhabalar,
Grafik Saati kadın
Çok zevkli ve manen çok doyurucu bir sergi çalışmasının ardından yine beraberiz :))) Sergiyle ilgili detaylı bilgi almak isterseniz bloguma beklerim... Sizleri birkaç gün ihmal ettim, ama yeni örgülerle hepinize kendimi affettireceğim :)))
Grafik Saati kadınlar Kulübü Serpilce.örgü örnekleri örgü modelleri ve el sanatları 1
Ayrıca güzel bir haberim daha var: artık bana yorum yazabileceksiniz. Fikirlerinizi almak, eleştirilerinizi öğrenmek benim için çok önemli. (Örgü odasına giriş - Yorum oku
)
Artık yorumlarınızı, önerilerinizi ve eleştirilerinizi sayfamda bekliyorum. Merak ettiğiniz modelleri de sorabilirsiniz, yapmamı istediğiniz değişik fikirlerinizi de benimle paylaşabilirsiniz.Burası bizim sohbetlerimizi ve paylaşımlarımızı sunacağımız örgü odamız olsun :)))

Şimdi gelelim bugünkü modelimize… Yine geçen kış ördüklerimden bir yelek sunmak istiyorum size. Oldukça değişik ve şık bir model. Kızlarım giyiyor, hatta ben bile bu yaşta keyifle kullanıyorum:))) Size modellik de yaptım, bakalım beğenecek misiniz :))

Serpilce.ile Serpilce örgüler örgü yelek modelleriSerpilce.ile Serpilce örgüler yelek örgüsü örnek çıkartmak

Yeleği örmeye yakadan başlıyoruz. 28 ilmekle ve 5 numara şişle ve besmele çekerek (böyle hem daha çabuk bitiyor, hem de daha keyifle giyiliyor. Denemenizi tavsiye ederim) başlıyoruz örgümüze :))) İlk sıradan itibaren 1 düz 1 ters yapıyoruz ve 8 ilmek burgu için ayırıp düz örüyoruz. Tekrar 1 ters 1 düz 1 ters örüyoruz, ikinci burgu için yine 8 ilmek düz örüyoruz. Bir ters örüp 1 ilmek arttırıyoruz, 1 düz örüp 1 ilmek daha arttırıyoruz (burada yazdıklarımı 3. resimde görünce daha iyi anlayacaksınız).

 
Resim 3
Serpilce.ile Serpilce örgüler örgü yelek modeli

Serpilce.ile Serpilce örgüler yün yelek nasıl örülür

Bu şekilde 3-4 sıra ördükten sonra 2x2 sağa, 2x2 sola burgu yapıyoruz. Yakayı bu sistemle istediğimiz ölçüde olana kadar örüyor ve ortadan dikiyoruz. Şimdi bu diktiğimiz parçadan ilmek toplayarak arkayı örmeye başlayacağız.

Ben arka için 2 ters 2x2 sağa, 2x2 sola burgu, 2 ters 2 düz, 4 ters, 1 ilmek selanik, 4 ters 1 selanik, 4 ters 1 selanik, 4 ters 1 selanik şeklinde 4 selanik koydum havalı olsun diye:)) Yine 2x2 sağa, 2x2 sola burguyla ve 2 tersle toplam 44 ilmek alarak başladım. 3 burgu yaptıktan sonra kol oyuntusunu oluşturmak için her sırada 1 ilmek arttırdım. Böylece arkada iki, yanlarda ikişer burgu olacak. Ben uygun bulduğum uzunlukta kestim..

Ön tarafın bir parçası için yakadan 37 ilmek toplayarak başladım. 13 ilmek düz 4 ilmek ters, 2 ilmek düz 2 ilmek ters şeklinde örüp yine 8 ilmek burgu için düz ördüm. Yine 2 ilmek ters ve yine 8 ilmek burgu için düz… Bu şekilde yandan her sırada 1 ilmek arttırarak kol oyuntusu arka kısmın ölçüsünde olana dek arttırmaya devam ediyoruz. İki parçanın üst üste geleceği ön kısmı 2 ters 2 düz şeklinde örmeyi unutmayın. Önün diğer parçası da aynı şekilde ilmek toplayarak başlanacak, ama unutmamanız gereken önemli bir unsur var: ilk yaptığınız parçanın üzerine gelmesi gerek ki kapanabilsin. İlk parçada 13 ilmek 2 sıra düz 2 sıra ters örmüştük ya, onun üzerinden başlıyoruz ikinci parça için ilmek toplamaya. Bu parça da bittikten sonra yanlardan dikip birleştiriyoruz ve misinalı şişle ilmek toplayarak lastiğini örüyoruz. Ben 2 ters 2 düz ördüm. Etek lastiği gibi kol ağızları için de ilmek toplayıp örüyoruz.

Evetttt şimdi güzel güzel giyinip gezme zamanı :))) Güle güle giyinin. Daha önce de dedıiğim gibi yorumlarınızı bekliyorum…

Hepinize kolay gelsin :)

Örgü odasına giriş yorum oku

Yazan ve ören bayan: Serpilce. Serpilce.grafiksaati[at]gmail[.]com

Editör: Belgin Invictus | Mail: belgininvictus1968[at]gmail.com

Creative Commons Lisansı
Süslü yelek örgüsü ve örgü odamız by grafiksaati.org is licensed under a Creative Commons Attribution-Gayriticari-NoDerivs 3.0 Unported License.
Linkteki çalışma baz alınarak yapılmıştır http://tr.grafiksaati.org/orguler/9.html.
Bu lisansın kapsamı dışındaki izinler http://tr.grafiksaati.org/kadinlarklubu/ adresinde mevcut olabilir.

Bunlarım da var :))
Hakkımda: Hakkımda Google Plus sayfam
e-mail gönder
Serpilce.grafiksaati[at]gmail[.]com

Copyright: Her hakkı saklıdır

Serpilce.ile Serpilce örgüler süslü yelek örgüsü
Copyright: Her hakkı saklıdır  | grafiksaati.com[at]gmail.com  |  gizlilik politikası